INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE NR 56 - Intensywne opady deszczu Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

„Tak widzę świat, tak go czuję – rzeczywistość w obliczu zagrożenia” – pod koniec maja poznamy zwycięzcę konkursu - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
06.05.2020

„Tak widzę świat, tak go czuję – rzeczywistość w obliczu zagrożenia” – pod koniec maja poznamy zwycięzcę konkursu

235 prac wpłynęło na konkurs na opowiadanie pod hasłem „Tak widzę świat, tak go czuję – rzeczywistość w obliczu zagrożenia”. Jego organizatorami są: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz i Polskie Radio Kielce.

Celem konkursu była promocja i wsparcie twórczości literackiej z uwzględnieniem sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Przez ponad miesiąc, do końca kwietnia, mogli Państwo przesyłać prace. Zgodnie z regulaminem, miały być to opowiadania o długości nieprzekraczającej 6 tysięcy znaków ze spacjami.

Najciekawsze opowiadanie wyłoni komisja konkursowa, w której zasiadają: Stanisław Nyczaj - poeta, krytyk literacki, prezes Związku Literatów Polskich w Kielcach, prof. Małgorzata Krzysztofik – z Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która zajmuje się kulturą i literaturą staropolską, twórczością Jacka Kaczmarskiego, a także kreatywnym pisaniem i coachingiem. W jury zasiada też Dorota Klusek z redakcji Radia Kielce.

Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 5 tys. zł oraz „Złote pióro wojewody”. Nazwisko laureata poznamy pod koniec maja.

 

Link do regulaminu na stronie Radia Kielce:

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-102783