Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Testy „drive-thru” w Kielcach - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
12.05.2020

Testy „drive-thru” w Kielcach

Punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa typu „drive-thru” uruchomiono dziś na parkingu przy stadionie Suzuki Arena w Kielcach. Obsługują go żołnierze 10 Świetokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W dniu otwarcia punkt ten odwiedził wojewoda Zbigniew Koniusz.

Wojewoda poinformował, iż tego typu struktury są jednym z elementów rozszerzania dostępności badań. Punkty pobierania próbek działają również na terenie szpitali. Dotychczas klika szpitali z naszego województwa zgłosiło aplikacje do wykonywania badań.

Punkty „drive-thru”, dzięki którym bez wychodzenia z samochodu możemy wykonać badanie, cieszą się dużym powodzeniem, dlatego ich działalność jest stale poszerzana. Tak zorganizowane pobranie próbek do badania zdecydowanie przyspiesza proces związany z wykrywaniem zakażeń.

- Wojska Obrony Terytorialnej rozwinęły całą infrastrukturę związaną z tego typu pobraniem. Jest to niezwykle bezpieczne i profesjonalne – zapewnił obecny na miejscu pobierania wymazów wojewoda.