Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Za zasługi dla obronności - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za zasługi dla obronności

Wojewoda Grzegorz Banaś wręczył medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Wojewoda Grzegorz Banaś wręczył medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju" nadane przez Ministra Obrony Narodowej przewodniczącym komisji lekarskich.
Uroczystość dekoracji odbyła się podczas narady podsumowującej ubiegłoroczną pracę komisji poborowych i lekarskich. Srebrny medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju" otrzymał Stanisław Siennicki, przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej w Kielcach. Brązowymi medalami uhonorowani zostali: Andrzej Panasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego, Adam Pozorski z Buska Zdroju oraz Janusz Muszyński z Powiatowej Komisji Lekarskiej Nr 1 w Kielcach.
- Serdecznie gratuluję Państwu wysokich odznaczeń. Bez Państwa pracy nie byłoby tak dobrych wyników. Życzę jak najwięcej sukcesów - mówił wojewoda Grzegorz Banaś. W spotkaniu w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyli starostowie, wojskowi komendanci uzupełnień oraz przewodniczący powiatowych komisji lekarskich.

Pobór do czynnej służby wojskowej trwał w województwie świętokrzyskim od 7 lutego do 29 kwietnia 2005 r. Do jego przeprowadzenia wojewoda powołał wojewódzką i 14 powiatowych komisji lekarskich oraz wojewódzką i 14 powiatowych komisji poborowych. Zgłosiło się do nich 10 350 poborowych, tj. 97,99 proc. podlegających temu obowiązkowi. Główną przyczyną nie zgłoszenia się do poboru był czasowy pobyt za granicą, w zakładach lecznictwa zamkniętego oraz zakładach karnych. Spośród mężczyzn, którzy zgłosili się do poboru powiatowe komisje lekarskie uznały 85,29 proc. badanych za zdolnych do służby wojskowej, 12,28 proc. badanych za niezdolnych do służby wojskowej i 2,43 proc. za czasowo niezdolnych do służby wojskowej.
Rozpatrzono 66 podań o odroczenie zasadniczej służby wojskowej ze względu na konieczność bezpośredniej opieki nad rodziną. - Pobór w 2005 r. został przygotowany i przeprowadzony prawidłowo. Wyniki uzyskane w trakcie poboru są dobre - podsumował Andrzej Martoś, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego ŚUW.