OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Upał Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Tarcza antykryzysowa w regionie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
03.06.2020

Tarcza antykryzysowa w regionie

377 milionów złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej.

Ochrona jak największej liczby miejsc pracy to nasz priorytet. Robimy wszystko, żeby firmy otrzymywały wsparcie jak najszybciej to możliwe – powiedziała podczas konferencji prasowej w Kielcach wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha.

Ministerstwo Rodziny rozpoczęło w poniedziałek cykl regionalnych konferencji i spotkań z przedsiębiorcami, którzy otrzymali wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. W środę w Kielcach wiceminister Barbara Socha o działaniu tarczy antykryzysowej rozmawiała z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem oraz Romanem Smolarskim właścicielem Piekarni Pod Telegrafem. – Podsumujemy realizację wsparcia z tarczy antykryzysowej w poszczególnych województwach, a także porozmawiamy z przedstawicielami firm na temat pomocy, jaką otrzymują, oraz bieżącej sytuacji i ich potrzeb. Spotkamy się również z wojewodami. Chcemy bliżej przyjrzeć się sytuacji w regionach – mówiła wiceminister Barbara Socha.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu rożnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ok. 21 mld złotych.

W województwie świętokrzyskim kwota wsparcia osiągnęła poziom 377 mln złotych. Przeznaczono:

  • Ponad 93 mln złotych ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na ochronę blisko 22 tys. miejsc pracy
  • Ponad 173 mln złotych przyznanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców
  • 56,5 mln złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla firm i organizacji zatrudniających ponad 12 tys. osób
  • Blisko 54,2 mln złotych na świadczenia postojowe dla ponad 27 tys. osób.

To realna pomoc na ochronę miejsc pracy. Tarcza daje firmom narzędzia do przetrwania w tym trudnym okresie. Zależy nam na tym, żeby wsparcie trafiało do firm jak najszybciej – powiedziała wiceminister rodziny.