OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Upał Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Amerykański konkurs - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
10.06.2020

Amerykański konkurs

W wirtualnej gali finałowej II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz. Uroczystość, zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zbludowicach, odbyła się za pośrednictwem internetowej platformy.

Konkurs pod hasłem „Focus on the USA” jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez szkołę w Zbludowicach w partnerstwie z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Przedsięwzięcie, zorganizowane po raz pierwszy w roku szkolnym 2018/2019, upamiętnia sto lat stosunków dyplomatycznych Polski i USA. Prowadzony w języku angielskim konkurs skierowany został do uczniów klas siódmych i ósmych, a jego główne cele to rozbudzanie zainteresowań kulturą, historią i geografią Stanów Zjednoczonych oraz pogłębienie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Wojewoda gratulował zwycięzcy konkursu, a inicjatorom przedsięwzięcia podziękował za pomysł i organizację. - To ważne, aby młodzi ludzie mogli bliżej poznać Stany Zjednoczone – państwo, z którym od tak wielu lat utrzymujemy stosunki dyplomatyczne. Poprzez tę ciekawą inicjatywę świętokrzyska młodzież ma także znakomitą okazję na żywy kontakt z językiem angielskim – zaznaczył Zbigniew Koniusz.

W tym roku szkolnym do rywalizacji przystąpiło ponad 200 uczniów z 26 szkół podstawowych  województwa świętokrzyskiego. Finał trzyetapowego konkursu miał zostać zorganizowany w Szkole Podstawowej w Zbludowicach z udziałem pracowników Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych. Wybuch pandemii koronawirusa przekreślił wcześniejsze plany organizatorów, więc ostatni etap tegorocznego wydarzenia przeprowadzono zdalnie. Za pośrednictwem internetu odbyła się także finałowa gala, podczas której ogłoszono wyniki konkursu.