Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Inwestycje z rządowym wsparciem - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
15.06.2020

Inwestycje z rządowym wsparciem

W Wąchocku odbyła się konferencja prasowa dotycząca realizacji budowy obwodnicy miasta. Jest to inwestycja, która zostanie sfinansowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Podczas spotkania z dziennikarzami obecni byli wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wojewoda Zbigniew Koniusz, świętokrzyscy parlamentarzyści, samorządowcy oraz dyrekcja kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na konferencji ogłoszono informację, iż dopełniono wszelkich formalności, które niebawem pozwolą ogłosić przetarg na realizację obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42.

Budowa obwodnicy Wąchocka, to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która znacznie odciąży ruch w mieście oraz zwiększy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Podróżnym zaś skróci czas przejazdu drogą krajową nr 42.

Obwodnica Wąchocka o długości około 11,7 km biec będzie nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej.

Obwodnica Wąchocka jest pierwszą świętokrzyską inwestycją, którą będzie realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Realizację inwestycji przewidziano na lata 2020-2024.