Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

ITD z nowym sprzętem - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
22.06.2020

ITD z nowym sprzętem

Informację o zakupie i przekazaniu czterech specjalistycznych furgonów dla Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach ogłosili podczas briefingu prasowego przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim wojewoda Zbigniew Koniusz, wicewojewoda Rafała Nowak oraz Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach Krzysztof Tosnowiec.

Nowoczesne radiowozy wyposażone są w nowoczesny sprzęt kontrolny, który umożliwia przeprowadzenie kompleksowych kontroli pojazdów przede wszystkim w transporcie ciężkim. W ramach kontroli sprawdzany jest stan techniczny pojazdów, waga samochodów, czy wykorzystanie niedozwolonych urządzeń do manipulowania czasem pracy.  Tylko w ubiegłym roku inspektorzy ITD przeprowadzili ponad 176 tys. kontroli drogowych. Nowoczesne radiowozy wyposażone są również w część biurową oraz w sprzęt, który umożliwi zabezpieczenie miejsca wypadku.

Zakup furgonów to inwestycja, która pozwoli na zwiększenie skuteczności kontroli, a przez to zwiększy bezpieczeństwo na drodze. – „Ogromnie się cieszę, że jesteśmy beneficjentami tego programu ukierunkowanego na to, aby inspekcja pracowała na bardzo dobrym sprzęcie i  mogła dobrze sprawować swoja misję” – powiedział podczas briefingu wojewoda Zbigniew Koniusz.

Zakup i przekazanie WITD furgonów jest kolejnym etapem realizacji wielomilionowego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Inspektorzy ITD od kilku miesięcy wykorzystują już 64 specjalistyczne zestawy do kontroli pojazdów i tachografów. Trwa również procedura zakupu 16 Mobilnych Jednostek Diagnostycznych. Całkowity koszt  realizacji projektu wyniesie blisko 66 mln zł.