Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Wakacyjne autokary pod nadzorem - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
26.06.2020

Wakacyjne autokary pod nadzorem

W trosce o bezpieczeństwo wyjeżdżających na wakacje dzieci i młodzieży otwarty został w Kielcach punkt kontroli autokarów, w którym funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz Policji sprawdzać będą stan techniczny pojazdów. W inaugurującym spotkaniu uczestniczył wicewojewoda Rafał Nowak.

Wzorem lat ubiegłych, punkt kontroli znajduje się na parkingu obok stadionu miejskiego przy ul. Ściegiennego w Kielcach. W okresie wakacji będzie on działał codziennie od godz. 6.00 do 10.00.

Specjaliści z kieleckiej drogówki oraz ITD sprawdzą stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierowców.

Podczas zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej została także m.in. omówiona „Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020”. „Nanoszone tam będą punkty, w których ostatniej doby doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, jak również będą widniały te, do których doszło od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – czytamy na stronie www.swietokrzyska.policja.gov.pl.