Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Przekazanie namiotu dekontaminacyjnego - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
25.06.2020

Przekazanie namiotu dekontaminacyjnego

Wojewoda Zbigniew Koniusz przekazał Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego namiot do dekontaminacji karetek.

Podczas konferencji prasowej Wojewoda poinformował, że jest to już drugi namiot służący do dezynfekcji karetek, jaki został przekazany Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Przypomniał również o wsparciu w formie dostarczanych środków ochrony osobistej m.in. płynów do dezynfekcji. – Staramy się wspierać jak najlepiej Świętokrzyskie Centrum będące nie tylko na pierwszej linii frontu walki z Covid-19, ale również świadczące pomoc doraźną dla każdego pacjenta – mówił. Wojewoda podkreślił też, że cztery miesiące walki z pandemią pokazały, że Centrum świadczy dobrą i rzetelną usługę obejmującą pomoc na wszystkich odcinkach: zarówno ratownictwa medycznego i transportu sanitarnego, jak również pobierania wymazów do testów na obecność wirusa.

Dyrektor ŚCRMiTS Marta Solnica zauważyła, że bez wsparcia finansowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego świętokrzyskie pogotowie nie poradziłoby sobie finansowo przez ostatnie cztery miesiące pandemii. Zwróciła również uwagę na to, że otrzymane namioty do dekontaminacji, czyli dezynfekcji karetek, są niezmiernie potrzebne. Ich wielką zaletą jest to, że jednorazowo mogą do nich wjechać dwie karetki, co znacznie przyspiesza realizację procesu.