OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Upał Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Wojewódzka inauguracja ogólnopolskiego programu - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
26.06.2020

Wojewódzka inauguracja ogólnopolskiego programu

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz wziął udział w konferencji prasowej poświęconej rozpoczęciu naboru wniosków w ramach programu „Moja Woda”.

Konferencję inaugurującą program zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Podczas wystąpienia Wojewoda podkreślił, że program ten skupia się przede wszystkim na oszczędzaniu wody oraz innych zasobów, a dla społeczeństwa ma duże walory edukacyjne - uczy oszczędzania.

Wojewoda zaznaczył, że mądrze prowadzona gospodarka i mądrze przygotowywane ustawy sprawiają, że społeczeństwo staje się bardzo dobrze funkcjonującym organizmem, który potrafi wykorzystać każde dobro, ale także edukować najmłodszych.

Program został przygotowany przez Ministerstwo Klimatu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wszystkich regionach. Adresowany jest do osób indywidualnych, które będą mogły otrzymać dotacje na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych. Ma on na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej, w tym dzięki rozwojowi zielono-niebieskiej infrastruktury.