OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Upał Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Centrum nowych technologii - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
30.06.2020

Centrum nowych technologii

W uroczystości oddania budynku Centrum Naukowo-Wdrożeniowego Inteligentnych Specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego wziął udział wicewojewoda Rafał Nowak.

Na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej otwarto halę laboratoryjną, w której zainstalowano pierwszą specjalistyczną aparaturę. Jak informuje kielecka uczelnia, jest to to projekt realizowany przez politechnikę i finansowany środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. W jego ramach powstaje 14 nowoczesnych laboratoriów badawczych. Łącznie realizacja projektu będzie kosztowała ponad 75 mln zł, a około 67 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.

Ten kompleks laboratoryjny to „Centrum naukowo-badawcze na miarę przyszłości. Naukowcy i przedsiębiorcy dzięki realizacji projektu CENWIS otrzymają dostęp do najbardziej wyrafinowanych technologii” – czytamy na stronie internetowej Politechniki Świętokrzyskiej. Będą tam prowadzone badania m.in. nad sztuczną inteligencją, innowacyjnym modelowaniem 3D, automatyzacją procesów w przemyśle czy nanotechnologią.