OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:39 - gwałtowne wzrosty stanów wody Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Bitwy o wozy ciąg dalszy - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
08.07.2020

Bitwy o wozy ciąg dalszy

W OSP Kozów wojewoda Zbigniew Koniusz zachęcał do udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich. Gmina do 20 tys. mieszkańców, która będzie miała najwyższą frekwencję otrzyma nowy wóz strażacki.

To już druga odsłona „Bitwy o wozy” – akcji profrekwencyjnej, której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej celem jest zaangażowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu politycznym, gospodarczym i społecznym. Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki.

Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.). Jak zaznaczył wojewoda „walka o frekwencję na wyborach jest bardzo szczytnym i trafnym kierunkiem działania rządu, który zmierza do aktywizacji społeczeństwa.”

Szczegółowe informacje na temat II tury „Bitwy o wozy” można znaleźć pod adresem: https://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/17501,Szczegoly-drugiej-edycji-Bitwy-o-wozy.html