OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 37 - Oblodzenie Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Funkcjonowanie szkół i przedszkoli w pierwszym dniu po feriach - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
19.01.2021

Funkcjonowanie szkół i przedszkoli w pierwszym dniu po feriach

W poniedziałek uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej. Oczywiście nauka ta odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym przy uwzględnieniu wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz GIS i Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z zapowiedziami na bieżąco MEiN monitoruje sytuację w szkołach.

Po pierwszym dniu uruchomienia zajęć w klasach 1-3, z informacji uzyskanych od kuratorów oświaty na podstawie danych od dyrektorów szkół wiemy, że w trybie stacjonarnym pracuje ponad 99,6 procent wszystkich szkół podstawowych. Oznacza to, że w systemie tradycyjnym działa 14 383 placówek, w trybie mieszanym - 51 placówek, a w trybie zdalnym jedynie 9. 

Na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach. Jesteśmy w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia. Dostajemy pozytywne sygnały od dyrektorów placówek oświatowych, że pierwszy dzień tradycyjnej nauki w szkołach przebiegł bez większych problemów, a uczniowie i nauczyciele cieszyli się z tego, że po tak długiej przerwie mogli znów uczyć się w murach szkolnych. 

Sprawdziliśmy również jak wygląda sytuacja w przedszkolach. Z danych od kuratorów oświaty wynika, że 99,5 procent przedszkoli w całej Polsce funkcjonowało w trybie stacjonarnym, w 28 placówkach nauka odbywała się zdalnie, a w 50 – w trybie mieszanym.

Szkoły podstawowe – klasy 1-3

 

  • tryb stacjonarny – 14 383 szkół, tj. 99,6%
  • tryb zdalny - 9 szkół
  • tryb hybrydowy - 51 szkół

 

Przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego

  • tryb stacjonarny - 15 222 przedszkoli, tj. 99,5%
  • tryb zdalny - 28 przedszkoli
  • tryb hybrydowy - 50