Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Spotkanie wojewody z olimpijką - Anną Kiełbasińską - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
04.09.2021

Spotkanie wojewody z olimpijką - Anną Kiełbasińską

Z polską lekkoatletką, specjalizującą się w sprincie, wicemistrzynią olimpijską z Tokio 2020 - Anną Kiełbasińską spotkał się wojewoda Zbigniew Koniusz w sobotnie południe w Pińczowie.

Spotkanie odbyło się w domu dziadków wicemistrzyni - Państwa Skowerów, którzy mieszkają w Pińczowie. Spotkanie rozpoczęło się od gratulacji, życzeń oraz wręczenia upominków.
Spotkanie było bardzo interesujące, ponieważ sprinterka  przybliżyła jak funkcjonuje się miasteczku olimpijskim, a także jak wygląda jej codzienność. A jak się okazuję -nie jest ona łatwa. W tak zaawansowanej karierze sportowej trzeba zwracać uwagę na wszystko, co się robi. Monitorować swoje codzienne rytuały i ciężko pracować nad formą fizyczną, jak i psychiczną.  Wojewoda z zaciekawieniem wysłuchał historii i najbliższych planów Anny, która ma nadzieję, że spełni swoje kolejne marzenia na bieżni. Podczas spotkania wicemistrzyni zaprezentowała również swój olimpijski srebrny medal.

- Oj, trzeba mieć dużo siły, żeby zdobywać olimpijskie medale – dodał wojewoda, przekonując się osobiście o rzeczywistej wadze medalu.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a porozmawiać z polską olimpijką było zaszczytem. Jeszcze raz gratulujemy Annie zdobytego medalu. Życzymy kolejnych zwycięstw i spełnienia marzeń w karierze sportowej, ale również w życiu prywatnym.

  • _IMG_9618
  • _IMG_9630
  • _IMG_9637
  • _IMG_9640
  • _IMG_9644
  • _IMG_20210904_115501[1]