Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Zagadnienia biznesu dla młodzieży - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
25.01.2023

Zagadnienia biznesu dla młodzieży

Przestrzeń do spotkania młodych z biznesem oraz zyskanie wiedzy na temat ekonomii. Radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego po raz kolejny zorganizowali konferencję „Z przedsiębiorcą na Ty”. Spotkanie otworzył wojewoda Zbigniew Koniusz.

W konferencji biorą udział uczniowie świętokrzyskich szkół ponadpodstawowych. Są przedstawiciele klas o profilu ekonomii, jak i osoby zainteresowane zdobyciem wiedzy na temat prowadzenia swojej firmy.

Konferencja ma na celu otwarcie dyskusji młodych z ekspertami, przedsiębiorcami i decydentami z zakresu przedsiębiorczości. Dzięki udziałowi  w tego typu wydarzeniu zwiększają wiedzę na temat ekonomii.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas konferencji podkreślił zaangażowanie, pracowitość i wkład w edukację polskiej młodzieży, która ceniona jest na całym świecie. Zwrócił uwagę, że takie spotkania to odpowiedni instrument do zapoznania się z funkcjonowanie biznesu, wyzwaniami jakie czekają na młodych przedsiębiorców oraz sposobami realizacji wyznaczonych celów.

„Bardzo dobra inicjatywa dla młodzieży. Są to już na tyle osoby odpowiedzialne i świadome, że nie wkraczają w strefę biznesu bez przygotowania, oceniają ryzyko. Po to też to spotkanie. Jeżeli młody człowiek spotka się z ekspertem w danej dziedzinie, z przedsiębiorcą to skoreluje swoje wyobrażenie, oczekiwania i wskaże tym samym obszary do działania. To droga dochodzenia do swojego biznesu”- podkreślił wojewoda Zbigniew Koniusz.

Program konferencji obejmuje m.in. zagadnienia dotyczące „Szans na sukces w województwie świętokrzyskim”. Młodzież, w ramach wydarzenia, weźmie również udział w warsztatach „Od startupu do listy Forbes’a”.