Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Badania profilaktyczne z okazji Dnia Matki - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
25.05.2023

Badania profilaktyczne z okazji Dnia Matki

W piątek, 26 maja, w godz. 12.00-18.00 przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet z okazji Dnia Matki. Przedsięwzięcie zorganizowane przy współpracy z Wojewodą Świętokrzyskim, Świętokrzyskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Kielcach, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Onkologii oraz Świętokrzyskim Klubem Amazonki zatytułowane „Na Dzień Matki badanie nie kwiatki” adresowane jest do wszystkich pań województwa świętokrzyskiego.

Chętne panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych: mammografii – dla kobiet w wieku 50-69 lat oraz cytologii konwencjonalnej i na podłożu płynnym – dla kobiet w wieku 25-59 lat. Na badanie najlepiej umówić się telefonicznie – nr telefonu: 661 911 300 z przygotowanym numerem PESEL.  Można również zgłosić się bez rejestracji w godzinach od 12.00 do 18.00 przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Partnerzy wydarzenia przygotują mobilne stoiska na których będzie można zaczerpnąć wiele cennych informacji nt. programów profilaktycznych, leczeniu sanatoryjnym, bezpłatnych portali zdrowotnych. Świętokrzyski Oddział Wojewódzkiego NFZ zapowiada możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz skorzystania z profesjonalnego analizatora masy ciała w godzinach 12.00 - 15.00. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach proponuje badania stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących, pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz edukację tytoniową i profilaktykę chorób odkleszczowych. Świętokrzyski Klub Amazonki przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza na naukę samobadania piersi oraz skorzystania z edukacji w zakresie profilaktyki raka piersi, porad i konsultacji.

  • 26maja - badania