Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Bezpłatne badania dla kobiet - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
26.05.2023

Bezpłatne badania dla kobiet

O inauguracji wyjątkowego wydarzenia dla wszystkich mam „Na Dzień Matki badanie nie kwiatki” poinformował przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

W konferencji prasowej wzięli także udział Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Dyrektor WSSE Jarosław Ciura, Rzecznik Prasowy Świętokrzyskiego Oddziału NFZ Beata Szczepanek, dr Leszek Smorąg ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Adela Chojnacka ze Świętokrzyskiego Klubu Amazonki.

Teoretycznie dostępność do tych badań jest powszechna. Pytanie, dlaczego nie wszystkie kobiety korzystają z tych badań. Problem z roku na rok staje się coraz mniejszy, ale nadal jest. Wczesna profilaktyka i wykrywanie pewnych historii, które często dotykają kobiety, umożliwia łatwą diagnostykę i szybkie leczenie. To wszystko przedłuża ludzkie życie, a w niektórych przypadkach wręcz je ratuje, dlatego nigdy dosyć profilaktyki i troski o naszych najbliższych” – powiedział wojewoda.

Przedsięwzięcie zorganizowane przy współpracy z Wojewodą Świętokrzyskim, Świętokrzyskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Kielcach, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach Świętokrzyskim Centrum Onkologii oraz Świętokrzyskim Klubem Amazonki adresowane jest do wszystkich pań z województwa świętokrzyskiego.

Chętne panie będą mogły skorzystać 26 maja z bezpłatnych badań profilaktycznych: mammografii – dla kobiet w wieku 50-69 lat oraz cytologii konwencjonalnej i na podłożu płynnym – dla kobiet w wieku 25-59 lat. Na badanie najlepiej umówić się telefonicznie – nr telefonu: 661 911 300 z przygotowanym numerem PESEL.  Można również zgłosić się bez rejestracji w godzinach od 12.00 do 18.00 przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Partnerzy wydarzenia przygotują mobilne stoiska na których będzie można zaczerpnąć wiele cennych informacji nt. programów profilaktycznych, leczeniu sanatoryjnym, bezpłatnych portalach zdrowotnych. Świętokrzyski Oddział Wojewódzkiego NFZ zapowiada możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz skorzystania z profesjonalnego analizatora masy ciała w godzinach 12.00 - 15.00. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach proponuje badania stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących, pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz edukację tytoniową i profilaktykę chorób odkleszczowych. Świętokrzyski Klub Amazonki przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza na naukę samobadania piersi oraz skorzystania z edukacji w zakresie profilaktyki raka piersi, porad i konsultacji.

  • _DSC08757
  • _DSC08766
  • _DSC08783
  • _DSC08792