OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Burze Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Dla dobra pacjentów - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
30.05.2023

Dla dobra pacjentów

Ponad 31 milionów złotych wynosi rządowe wsparcie dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Symboliczne czeki przekazał dyrektorowi ŚCO prof. Stanisławowi Góździowi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W spotkaniu uczestniczył wojewoda Zbigniew Koniusz.

15 milionów zł to dofinansowanie z budżetu państwa na realizację Narodowej Strategii Onkologicznej w zakresie zadania „Doposażenie zakładów medycyny nuklearnej” - wymiana aparatów PET. Wsparcie finansowe na „doposażenie Bloku Operacyjnego w nowoczesny system robotowy wraz z wyposażeniem celem stworzenia Centrum Chirurgii Robotowej Ziemi Kieleckiej oraz podniesienie jakości i poprawy dostępu do najnowocześniejszych procedur chirurgicznych realizowanych w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach” wynosi 16 031 087 zł.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest jednym z wiodących ośrodków leczenia pacjentów onkologicznych w naszym kraju. Jestem pod wrażeniem nie tylko wielkości tego ośrodka, ale także posiadanego sprzętu oraz kadry, która tu pracuje. Cieszę się, że przyjeżdżam z dobrą informacją. Będą przekazane dodatkowe środki na doposażenie kieleckiej onkologii. To są środki dla pacjentów i wiem, że te pieniądze będą doskonale wydatkowane – mówił wiceminister Waldemar Kraska.

Otoczenie pracy onkologii tworzy szereg działów nie tylko medycznych. Ci specjaliści potrzebują sprzętu i to jest ich nieodłączne dążenie do tego, aby być coraz lepszymi. Dlatego rzeczą naturalną jest, że trafia tu najlepszy sprzęt. I to się dzieje na naszych oczach – podkreślił wojewoda Zbigniew Koniusz.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach od ponad 30 lat łączy doświadczenie z nowoczesnym, interdyscyplinarnym podejściem do pacjenta. Misją szpitala jest niesienie wszechstronnej pomocy pacjentom oraz ich rodzinom w zmaganiu się z chorobą nowotworową. Pacjent otrzymuje tu kompleksową opiekę onkologiczną: stacjonarną, dzienną i ambulatoryjną począwszy od diagnozy przez leczenie aż po rehabilitację i opiekę psychologiczną. W strukturach ŚCO działa 14 klinik i 30 poradni specjalistycznych.