Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Wsparcie wakacyjnego wypoczynku - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
30.05.2023

Wsparcie wakacyjnego wypoczynku

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz podpisał w urzędzie wojewódzkim umowę z biurem podróży Prima Travel na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci zza naszej wschodniej granicy.

W wakacyjnym 10 dniowym wyjeździe weźmie udział 40. dzieci cudzoziemskich w wieku od 7 do 12 lat, które po 24 lutego 2022 roku przekroczyły granicę Polski tj. po wybuchu wojny na Ukrainie.  Kolonie odbędą się w Ośrodku Kolonijno-Wczasowym Niezapominajka w Ustce.

Dzieci, oprócz wypoczynku i nawiązywania znajomości, będą miały okazję rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nową wiedzę oraz produktywnie spędzać czas. Na czas całego turnusu zapewniona zostanie opieka medyczna, ubezpieczenie, wykwalifikowana kadra, wyżywienie, zakwaterowanie oraz transport.

Przekazane przez wojewodę środki na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci pochodzą z programu „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo dla Ukrainy” współfinansowanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

  • _DSC08942
  • _DSC08927
  • _DSC08933