Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Inwestycje drogowe w gminie Kije - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
30.05.2023

Inwestycje drogowe w gminie Kije

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz uczestniczył w podpisaniu umowy na przebudowę dróg w gminie Kije. Inwestycja została dofinasowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Umianowice, Borczyn i Wola Żydowska na terenie Gminy Kije to inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki dofinasowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 4.720.740,00 zł brutto, z 2 360 370 zł stanowi  dofinansowanie z rządu. Pozostałą kwotę 2 360 370 zł dołoży Gmina Kije.

„W gminie Kije bardzo wiele się dzieje. Inwestujecie wielokierunkowo, oprócz inwestowania w infrastrukturę, szkolnictwo teraz przyszedł czas na drogi, a to świadczy o tym, że gmina ma się dobrze. Naprzeciw oczekiwaniom i waszym inspiracjom wychodzą programy rządowe, które jak widać gmina umie wykorzystywać i to jest najważniejsze”- powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Zakres prac obejmie modernizację drogi na odcinku 650 metrów miejscowości Wola Żydowska. Wzdłuż inwestycji powstanie jednostronny chodnik dla pieszych.

Kolejną miejscowością, w której zostanie przebudowana droga jest Borczyn. Prace prowadzone będą na odcinku 400 metrów.

Przebudowana zostanie także droga w Umianowicach, która prowadzi do nowo powstałej inwestycji – Ośrodka Edukacji Przyrodniczej z Nidarium.

Na odcinku o długości 560m prowadzącym do obiektu zostanie wybudowany chodnik, a także zmodernizowana nawierzchnia jezdni.

  • IMG-20230530-WA0009
  • IMG-20230530-WA0006
  • IMG-20230530-WA0014