Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Zaprzysiężenie wójta gminy Michałów - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
30.05.2023

Zaprzysiężenie wójta gminy Michałów

W ślubowaniu złożonym przez nowego wójta gminy Michałów Bogusława Kowalczyka uczestniczył wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Gminy w Michałowie.

Bogusław Kowalczyk został wybrany na wójta gminy Michałów w drugiej turze przedterminowych wyborów. Uzyskał 1168 głosów. O funkcje wójta rywalizował z Jarosławem Wleciałem.

Otwiera się nowy rozdział w waszej gminie. Jak on będzie zapisany, to w dużej mierze zależy od nowego wójta, ale również od radnych. To jest wasz wspólny obowiązek, aby gmina Michałów dobrze się rozwijała i służyła swoim mieszkańcom, czego z całego serca wam życzę”- powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Bogusław Kowalczyk ma 58 lat. Mieszka w Tomaszowie. Przez trzy kadencje był radnym gminy Michałów. W 2018 roku dostał się do rady powiatu pińczowskiego.

3 marca 2023 roku odebrał nominację do pełnienia obowiązków wójta gminy Michałów do czasu przedterminowych wyborów.

Przedterminowe wybory odbyły się z powodu śmierci dotychczasowego wójta Mirosława Walaska, który zmarł 9 lutego w wieku 62 lat.

  • IMG-20230530-WA0028
  • IMG-20230530-WA0020
  • IMG-20230530-WA0030