OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - Burze Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Dowody w statystykach - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dowody w statystykach

Średnio 20 procent mieszkańców każdej gminy w naszym regionie nie wymieniło jeszcze starych dowodów osobistych – wynika z najnowszych statystyk. Najwięcej ociągających się z wymianą jest w Działoszycach (38 proc. mieszkańców), najmniej w Małogoszczu (7,5 proc.)

Średnio 20 procent mieszkańców każdej gminy w naszym regionie nie wymieniło jeszcze starych dowodów osobistych - wynika z najnowszych statystyk. Najwięcej ociągających się z wymianą jest w Działoszycach (38 proc. mieszkańców), najmniej w Małogoszczu (7,5 proc.)
W procentowym ujęciu nie wymienionych dowodów przodują niewielkie miejscowości - takie jak wspomniane Działoszyce, a także Wiślica (35 proc.), Suchedniów (29,9 proc.) czy Krasocin (27,7 proc.). Inaczej to wygląda gdy spojrzymy na statystykę według liczby dowodów. Z oczywistych powodów przodują tutaj największe miasta regionu, gdzie mieszka największa ilość ludzi. I tak na pierwszym miejscu znajdują się Kielce, gdzie na wymianę czeka ponad 36 tys. książeczkowych dowodów osobistych. Dalej znajduje się Ostrowiec Świętokrzyski (ponad 12,5 tys.), Starachowice (ponad 11 tys.) i Skarżysko (7 tys.). - Warto zwrócić uwagę na ranking gmin, gdzie w okresie od 1 czerwca do 31 lipca zanotowano największą dynamikę wymiany dowodów - mówi wicewojewoda Lech Janiszewski. - Wymienić tu należy Opatów, gdzie wymieniono już 63 procent dowodów, Radoszyce czy Słupię Konecką, które mogą pochwalić się wymianą na poziomie ponad 56 procent.
Wojewoda Grzegorz Banaś i wicewojewoda Lech Janiszewski od kilku miesięcy prowadzą akcję promującą wymianę dowodów osobistych. Dzięki temu w wielu gminach w regionie w czasie weekendów dyżurują urzędnicy, którzy przyjmują wnioski o wymianę. Podczas kilkudziesięciu imprez plenerowych rozdawano ulotki i plakaty informujące o potrzebie wymiany starych dokumentów.