Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Urząd wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
27.01.2024

Urząd wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączył się wojewoda Józef Bryk, a gmach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego został już podświetlony w barwach Orkiestry, na czerwono. Na elewacji budynku można zobaczyć napis „WOŚP”.

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego na oddziały pulmonologiczne dla dzieci i dorosłych. Wojewoda zachęca do wsparcia działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracownicy urzędu wojewódzkiego, podczas niedzielnego finału, będą zbierać datki od wszystkich chętnych. Nasz urzędowy namiot zostanie ustawiony przy ul. Sienkiewicza w Kielcach, w pobliżu ul. Hipotecznej. W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbędzie się licytacja przedmiotów przekazanych przez wojewodę. W tym tygodniu w urzędzie wojewódzkim zostały ponadto rozmieszczone puszki, gdzie można było składać datki na rzecz WOŚP.