Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

II Bieg Niepodległościowy - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Bieg Niepodległościowy

Ponad 230 osób wystartowało w II Biegu Niepodległościowym o Puchar Wojewody Świętokrzyskiego. W imieniu wojewody nagrody wręczał wicekurator Lucjan Pietrzczyk.

Ponad 230 osób wystartowało w II Biegu Niepodległościowym o Puchar Wojewody Świętokrzyskiego. W imieniu wojewody nagrody wręczał świętokrzyski wicekurator oświaty Lucjan Pietrzczyk.
Niewiele ponad 2,5-kilometrowa trasa rozpoczynała się na ulicy Żelaznej i wiodła przez Czarnowską, IX Wieków Kielc, Rynek, Jana Pawła II aż pod pomnik Czynu Legionowego. Najlepszym biegaczom pokonanie tego dystansu zajęło ok. 10 minut. Tegoroczny bieg klasyfikowano w następujących kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz „kategoria open”.
Wśród mężczyzn zwyciężył Rafał Czarnecki z Bliżyna, a wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Liliana Wódkowska z WIR-u Łopuszno. Nagrodzeni zostali również najstarszy uczestnik biegu, niespełna 70-letni, Mieczysław Pikulski oraz najmłodszy, dwuletni Bartek Skuta, który pokonał trasę biegu wspólnie z mamą.