OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 48 - Silny deszcz z burzami OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:5 - wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych X

Wręczenie odznak - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Strona znajduje się w archiwum.

Wręczenie odznak

Uroczystość wręczenia odznak Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nominowanym osobom odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Uroczystość wręczenia odznak Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nominowanym osobom odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.
Odznaczenia, z rąk wojewody Bożentyny Pałki-Koruby oraz, gościa specjalnego, Bogusława Sonika, posła do Parlamentu Europejskiego, otrzymali: Grażyna Szrek - odznakę "Za opiekę nad zabytkami", Stanisław Szrek - odznakę "Za opiekę nad zabytkami" i Krzysztof Nurkowski - odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej".
- W ten sposób chcemy podziękować tym, którzy stoją na straży narodowej kultury i pielęgnują te skarby dziedzictwa, których my nie jesteśmy w stanie pilnować, ze względu na codzienne obowiązki. Dzięki nim, mamy wiele do przekazania następnym pokoleniom - powiedziała wojewoda. Eurodeputowany Bogusław Sonik zwrócił uwagę, że dla Polski i całego regionu świętokrzyskiego bardzo ważne jest przywiązanie do kultury i dziedzictwa narodowego. - Odznaki są wyrazem uznania dla tych, którzy dbają o te wartości. To wymaga pasji i głębokiej wiary w realizowane zadania - podkreślił.
Jeszcze dziś, o godz. 18.00 w Muzeum Narodowym w Kielcach (w budynku między ul Orlą a Rynkiem), podczas wernisażu wystawy pt. „Od secesji do modernizmu. Szkło z huty Josephine w Szklarskiej Porębie", eurodeputowany wraz z przedstawicielem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wręczy dyrektorowi muzeum Robertowi Kotowskiemu odznakę honorową - "Zasłużony dla Kultury Polskiej".