OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 62 - Przymrozki Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Wojewoda otworzyła wystawę - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewoda otworzyła wystawę

„Prywaciarze – początki polskiej mikroprzedsiębiorczości” to tytuł wystawy fotograficznej, w której wernisażu wzięła udział wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba.

„Prywaciarze - początki polskiej mikroprzedsiębiorczości" to tytuł wystawy fotograficznej, w której wernisażu wzięła udział wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba.
- To kawałek historii, który pokazuje, jak od strony łóżka polowego, od wózka na dwóch kółkach, od maski samochodu prowadzona była działalność gospodarcza wbrew państwu. To prekursorzy dzisiejszych mikroprzedsiębiorców, czyli ponad 90% wszystkich przedsiębiorstw w kraju - mówiła wojewoda.
Ekspozycja prezentuje 28 fotogramów, które powstały w ramach trzyletniego programu „Na marginesie: prywatna inicjatywa 1945 - 89". Bohaterami fotografii są rzemieślnicy, kupcy, tzw. badylarze czy po prostu handlarze na bazarach. I wszyscy oni przedstawieni są na tle rzeczywistości państwa jawnie tępiącego inicjatywę prywatnej przedsiębiorczości. To ludzie działający wbrew ideologii PRL.
Pomysłodawcą, organizatorem i instytucją finansującą Ogólnopolski Cykl Wystaw „Prywaciarze- początki polskiej mikroprzedsiębiorczości" jest Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa . Cykl wystaw wspomaga projekty Fundacji, które promują przedsiębiorczość, a w tym konkretnym przypadku wkład pracy i dorobek drobnych przedsiębiorców w rozwój Polski.
Przy okazji organizowania wystawy twórcy zamierzają pokazywać bariery z jakimi spotykają się mikroprzedsiębiorcy i wpływać na zmianę wizerunku oraz postrzegania roli mikro firm w społeczeństwie. Prezentowane plansze z fotografiami, z których cześć została wypożyczona, a część przygotowana przez Fundację, mają służyć wzbudzaniu zainteresowania historią polskiej mikroprzedsiębiorczości, szerzyć wiedzę na ten temat i uczyć szacunku dla inicjatywy prywatnej oraz ludzi podejmujących trud prowadzenia działalności gospodarczej. Całość przedsięwzięcia jest finansowana przez Fundację w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach tzw. mechanizmu 1%.
Cykl wystaw został zainagurowany w lipcu 2012 roku w Senacie RP na specjalnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Senatu RP, przy okazji prezentacji wyników badania sytuacji mikro firm w Polsce. Od tamtej pory ekspozycja jest prezentowana w wielu miastach Polski we współpracy z organizacjami , instytucjami i urzędami, jako wydarzenie wspierające ogólnopolskie i lokalne inicjatywy, aktywizujące środowiska mikro i małych przedsiębiorców oraz zainteresowane rozwojem przedsiębiorczości.