Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Medaliści u wojewody - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
30.05.2014

Medaliści u wojewody

6 medali podczas Mistrzostw Europy Mężczyzn i Kobiet w Pool Bilard wywalczyła reprezentacja Polski. Troje zawodników, którzy zdobyli w sumie cztery krążki to bilardziści NOSANU Kielce. W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim spotkali się z wojewodą.

W  zawodach,  które w dniach 29 marca - 10 kwietnia odbyły się w Kyrenii na Północnym Cyprze wystartowało blisko 200 zawodników z 32 państw Europy. Polacy po raz kolejny absolutnie zdominowali turniej. W tym roku krążki zdobyli wszyscy wyselekcjonowani zawodnicy w naszej reprezentacji. W gronie tym znalazło się troje zawodników sportowego klubu NOSAN Kielce
Zaczęło się od srebrnego medalu Oliwii Czupryńskiej oraz brązowych dla Katarzyny Wesołowskiej i Tomasza Kapłana w odmianę bil 14/1. Złoty medal dla Polski wywalczyła Katarzyna Wesołowska w odmianę 10 bil. Kapitalny występ naszej kadry zaowocował kwalifikacjami na mistrzostwa świata w kategoriach  9 i 10 bil.
Wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba podziękowała zawodnikom za doskonały występ i ogromne wzruszenia oraz złożyła życzenia samych zwycięstw na mistrzostwach świata w Szanghaju.