Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

"Potrzebuję rodziców od zaraz" - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Strona znajduje się w archiwum.

20.10.2014

"Potrzebuję rodziców od zaraz"

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu kulinarnego na "Mini Przysmak" zorganizowanego przez wojewodę Bożentynę Pałkę-Korubę w ramach kampanii "Potrzebuję rodziców od zaraz".

Jurorzy przyznali tym razem dwa pierwsze miejsca. Przypadły one drużynom z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z Winiar i Pacanowa. Drugi stopień podium należał do Rodzinnego Domu Dziecka w Piekoszowie. Trzeciego wyróżnienia nie przyznano. - Cieszę się, że spotykamy się co rok w powiększonym gronie i za każdym razem zaskakujecie mnie swoją pomysłowością i zaangażowaniem. Takiego menu nie powstydziłaby się najlepsza restauracja - zwróciła się wojewoda do zebranych. Laureaci zostali nagrodzeni ufundowanym przez wojewodę sprzętem kuchennym, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali na pamiątkę drobne upominki. Na zakończenie wszyscy chętni mogli przyrządzić zdrową sałatkę owocową pod fachową opieką szefa kuchni karczmy "Cztery Konie". W zmaganiach wzięły udział 23 placówki zajmujące się rodzicielstwem zastępczym.
W niedzielę, w kieleckiej galerii „Echo”, zorganizowany został przegląd artystyczny dzieci z rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych. Można było także uzyskać porady w punkcie konsultacyjnym ośrodka adopcyjnego, organizatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz miejskiego ośrodka pomocy rodzinie.