INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:78 - gwałtowne wzrosty stanów wody Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Ponad 13 tys. wniosków o bezpłatne środki ochrony i wsparcie dla szkół ponadpodstawowych - Komunikaty - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Komunikaty

Aktualnie znajdujesz się na:

Ponad 13 tys. wniosków o bezpłatne środki ochrony i wsparcie dla szkół ponadpodstawowych

Mamy już ponad 13 tys. złożonych wniosków przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych o dyspensery i płyn do dezynfekcji. Do tej pory w szkołach zamontowano już ponad 3 tys. takich urządzeń. Od dziś, 3 czerwca br. wnioski o takie wsparcie mogą składać również dyrektorzy szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia, szkół specjalnych przysposabiających do pracy. Mają oni na to czas do 8 czerwca.

Wspólna decyzja MEN i Ministerstwa Zdrowia

Możliwość stopniowego uruchamiania placówek oświatowych wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.

Montaż dyspenserów rozpoczął się 25 maja i jest stopniowo realizowany w poszczególnych szkołach oraz placówkach oświatowych, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

Dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objętych gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.

Prosty wniosek do wypełnienia

Stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji są dostarczane i montowane bezpłatnie po wcześniejszym wypełnieniu wniosku.

Zainteresowani dyrektorzy są zobowiązani do złożenia wniosku zamieszczonego na stronie https://soi.mz.gov.pl, w zakładce Szkoły w terminach:

  • Szkoły podstawowe, szkoły muzyczne I stopnia i poradnie – do 3 czerwca br.
  • Szkoły ponadpodstawowe – do 8 czerwca br.

Zachęcamy dyrektorów do składania wniosków!

Źródło: Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej