Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Milionowa rodzina z Kartą Dużej Rodziny - Komunikaty - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Komunikaty

Aktualnie znajdujesz się na:

Milionowa rodzina z Kartą Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny jest ważnym instrumentem polskiej polityki rodzinnej. Doceniamy trud wychowania większej liczby dzieci i chcemy ułatwić rodzinom wielodzietnym ich codzienne funkcjonowanie. Mamy już milion rodzin w programie Karta Dużej Rodziny – powiedziała minister Marlena Maląg.

Milionowa rodzina w programie Karta Dużej Rodziny to rodzina z Turośli  w województwie podlaskim.  Dziś symboliczną Kartę wręczyła rodzinie z Turośli wiceminister Barbara Socha.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodzin. Dzisiaj z kart korzysta blisko 3,25 mln osób, to ponad 3,5 razy więcej niż w 2015 r.

W programie uczestniczy 7,2 tys. partnerów, a ze zniżek można korzystać w ponad 27 tys. lokalizacji. To zarówno instytucje publiczne, jak i podmioty prywatne. Wśród nich są znane i rozpoznawalne firmy, często mające wiele punktów w całym kraju np. sklepy Lidl, Smyk, Bartek, Wojas, stacje paliw Orlen, Shell, Circle K, banki np. PKO BP, Santander. Od 2017 roku o listę partnerów dba organizacja pozarządowa Związek Dużych Rodzin Trzy Plus.

Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, w której rodzic lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Z programu mogą, również korzystać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat
w przypadku kontynuowania nauki. Od 2019 roku o KDR mogą wnioskować osoby, które miały kiedykolwiek na utrzymaniu troje lub więcej dzieci.