Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznych „Śpiewamy dla Ciebie Polsko”
Konkurs został zorganizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach przy współpracy z:
- Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach,
- Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach,
- Powiatowym Ośrodkiem Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku Zdroju.
Uczestnicy konkursu przesyłali zgodnie z regulaminem nagrania oraz teledyski.
Celem konkursu było poszerzanie wiedzy o losach kraju i jego historii upamiętnionej w pieśniach patriotycznych, rozwijanie świadomości historycznej dzieci i młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, kształtowanie wśród uczniów postaw szacunku dla ludzi, którzy walczyli i ginęli za Polskę oraz wspieranie uzdolnionych artystycznie uczniów poprzez umożliwienie im prezentacji własnych umiejętności na forum pozaszkolnym, a także aktywizowanie środowiska szkolnego do udziału w przedsięwzięciach o charakterze patriotycznym.
Do udziału w konkursie zakwalifikowano 77 utworów muzycznych wykonanych przez solistów oraz zespoły muzyczne z różnych szkół z terenu woj. świętokrzyskiego w trzech kategoriach wiekowych:
klasy 0-III- 36 utworów w wykonaniu solistów i zespołów muzycznych
klasy IV-VIII- 33 utwory muzyczne oraz
szkoły ponadpodstawowe – 8 utworów
Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów i współorganizatorów konkursu dokonała podsumowania konkursu i przyznała miejsca oraz dyplomy i nagrody dla uczestników.
Nagrody w konkursie ufundowali:
Wojewoda Świętokrzyski
Świętokrzyski Kurator Oświaty
Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.
Składamy również gorące podziękowania dyrekcjom szkół oraz rodzicom uczestników za ich zaangażowanie w rozwijanie świadomości historycznej młodego pokolenia.
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznych
Kategoria 0-III
Indywidualnie:
I miejsce: Elena Sadowska – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie
II miejsce: Weronika Sornat – uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzni
III miejsce: Paulina Zalewska – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku
Zespołowo:
I miejsce: zespół z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego „Słoneczko” w Busku-Zdroju
II miejsce: zespół ze Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 r. w Małogoszczu
III miejsce: zespół ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie
Kategoria IV-VIII
Indywidualnie:
I miejsce: Natalia Wróbel – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu
II miejsce: Julia Tłuczkiewicz – uczennica Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim
III miejsce: Agata Zawierucha – uczennica Szkoły Podstawowej w Ociesękach
Zespołowo:
I miejsce: zespół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach
II miejsce: zespół ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Matki Kolumby Białeckiej w Kielcach
III miejsce: zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie
Szkoły ponadpodstawowe
Indywidualnie:
I miejsce: Paulina Nowak – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie
II miejsce: Nikola Wróbel – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej
III miejsce: Zuzanna Omasta – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie
Zespołowo:
I miejsce: zespół z Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu
II miejsce: zespół wokalno-instrumentalny Asumpt
III miejsce: zespół z Branżowej Szkoły I Stopnia „Uniwerek” w Kielcach
Źródło: Kuratorium Oświaty w Kielcach