Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Konkurs filmowy - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
13.09.2017

Konkurs filmowy

Konkurs filmowy pod hasłem „Co to znaczy być patriotą” ogłasza wojewoda Agata Wojtyszek. Celem konkursu jest wzmacnianie więzi obywatelskiej i ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i  szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Ideą projektu jest wykorzystanie faktu, iż młodzi ludzie potrafią bardzo sprawnie posługiwać się współczesnymi zdobyczami technologii.

Przedsięwzięcie jest podzielone na kilka kategorii i przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Pragniemy, aby dzieci i młodzież poprzez swoje zaangażowanie w konkurs, rozbudziły w sobie szacunek i poczucie dumy wobec dorobku wielu pokoleń Polaków i czerpały z nich najbardziej dostojny przykład postaw patriotycznych.

Konkurs to także okazja dla nas wszystkich, aby zrozumieć, w jaki sposób młodzi ludzie postrzegają dorobek naszych zacnych przodków oraz jakie zagadnienia historyczne i społeczne są im najbliższe. Wierzymy, że podczas realizacji krótkich spotów, filmów krótkometrażowych czy dokumentalnych młodzi twórcy spotkają się z weteranami i bohaterami wojennymi. Inicjatywa zwraca uwagę, że ludzie ci mogą być wzorem dla młodzieży i jak ważnym elementem w życiu każdego Polaka są wartości patriotyczne.

Warto podkreślić, że zwycięski film zostanie zaprezentowany podczas wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości w Kielcach.

Szczegóły w załączonym regulaminie konkursu.

Pliki do pobrania