Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu PM10 Zgodnie z Zarządzeniem nr 21 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w sprawie ustalenia dnia 27 grudnia 2019 r. dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej dzień 14 grudnia 2019r. będzie dniem pracy dla pracowników Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzki X

Z „Rodziną 500+” po regionie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
24.06.2019

Z „Rodziną 500+” po regionie

Akcję informacyjną dotyczącą rządowego programu „Rodzina 500+” zainaugurowano w regionie świętokrzyskim. O szczegółach przedsięwzięcia poinformował podczas konferencji prasowej wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Gościem spotkania był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Kazimierz Kuberski.

Program „Rodzina 500+” jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Wszedł w życie 1 kwietnia 2016 r. i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin. Od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

- To najważniejszy program społeczny rządu. Trzy lata temu przestawiliśmy zwrotnicę w kierunku polskich rodzin. Rodzina jest dla nas najważniejsza, rodziną jest polskie państwo, dlatego państwo polskie będzie wspierać rodziny, a jedną z form takiego wsparcia jest świadczenie 500+ - mówił wiceminister. - Te środki finansowe, które pozyskują rodziny dzięki programom społecznym, takim jak właśnie Rodzina 500+, przede wszystkim zmieniły całkowicie oblicze funkcjonowania dziecka w naszym kraju. Te środki dały również pewien komfort, a przede wszystkim zapewniają odpowiedni poziom życia – podkreślił wicewojewoda.

Akcja informacyjna w województwie trwa od 24 czerwca do 31 lipca. Pracownicy urzędu wojewódzkiego odwiedzą wszystkie gminy naszego regionu. Podczas organizowanych spotkań mieszkańcy otrzymają ulotki oraz broszury informujące o rządowym programie.

Pierwszego dnia akcji specjalnie oznakowane busy wyruszyły do Chmielnika i Brodów. We wtorek i środę z rządowymi programami zapoznani zostaną także mieszkańcy Ożarowa, Stopnicy, Obrazowa, Wiślicy, Fałkowa, Osieka, Rudy Malenieckiej i Łoniowa. W czwartek spotkania informacyjne odbędą się w Moskorzewie, Bodzechowie, Radkowie i Sadowiu. W piątek urzędowe busy odwiedzą Raków, Bejsce, Bogorię i Opatowiec, w sobotę – Wąchock, a w niedzielę – Kunów i Solec-Zdrój.

Akcja informacyjna – harmonogram wyjazdów.

 „Rodzina 500+” – ulotka informacyjna (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów).

 „Rodzina 500+” – informator (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).

 • Konferencja prasowa. #9 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #3 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #2 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #4 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #5 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #6 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #7 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #8 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #10 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #12 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #11 Konferencja prasowa.
 • Konferencja prasowa. #1 Konferencja prasowa.