OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 144 - Oblodzenie Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Dyskutowali o zagrożeniach w sieci - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
22.08.2019

Dyskutowali o zagrożeniach w sieci

O bezpieczeństwie w sieci internetowej rozmawiał z dziećmi i młodzieżą wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Gospodarzem spotkania w urzędzie wojewódzkim była wojewoda Agata Wojtyszek.

Resort cyfryzacji zainicjował ogólnopolską kampanię dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. – To efekt przeprowadzonych badań, z których wynika, że zagrożenia dla młodych ludzi w internecie się nasilają, dzieci spędzają coraz więcej czasu w przestrzeni internetowej. To powoduje, że poza korzystaniem z dobrodziejstw sieci, są także narażone na różne niebezpieczeństwa. Dyskutujemy o tym, jak zminimalizować takie zagrożenia – mówił wiceminister. – Chcemy przede wszystkim edukować i rozmawiać z młodzieżą, by móc wspólnie wypracować - przy pomocy rodziców, nauczycieli i instytucji państwa - kampanię edukacyjną. Zależy nam głównie na profilaktyce, na pokazaniu, jak wyglądają zagrożenia w internecie: występujące tam niestety zjawiska pedofilli, przemocy, nienawiści czy oszustw – dodał Adam Andruszkiewicz. Wiceminister poruszył również problem tzw. „patostreamingu”: internetowych transmisji popularyzujących patologiczne zachowania jak przemoc, używanie wulgarnego słownictwa czy nadużywanie alkoholu.

Dziękuję ministerstwu cyfryzacji za przygotowanie projektu szerokopasmowego internetu, z którego skorzystało wiele szkół w naszym województwie. Ale w ślad za tym idzie edukowanie: dzieci, młodzieży, ale też nauczycieli i rodziców. Dziś spotykamy się z młodzieżą, bo to im chcemy pokazać, jaka jest rola internetu, ile sieć może im dać, ale także jakie za sobą niesie niebezpieczeństwa. Cieszę się, że tak duża grupa młodych ludzi z zainteresowaniem wysłuchała słów pana ministra oraz tych osób, które na co dzień o bezpieczeństwo dbają – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.

Gośćmi spotkania w urzędzie wojewódzkim byli wicemarszałek województwa Renata Janik, zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Artur Bielecki oraz kurator oświaty Kazimierz Mądzik.