OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 63 - Silny wiatr Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Wystawa „Niemy świadek” w urzędzie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawa „Niemy świadek” w urzędzie

Wicewojewoda Joanna Grzela otworzyła ekspozycję „Niemy świadek” w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. To element kampanii społecznej przeciw przemocy w rodzinie. Jej organizatorem jest Pełnomocnik Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

Wicewojewoda Joanna Grzela otworzyła ekspozycję „Niemy świadek" w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. To element kampanii społecznej przeciw przemocy w rodzinie. Jej organizatorem jest Pełnomocnik Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

- To nietypowa wystawa, bo zazwyczaj przychodzimy oglądać prace artystów. Dziś, w Kielcach, mówią do nas historie ofiar przemocy domowej - mówiła wicewojewoda. Wystawę tworzą tekturowe naturalnej wielkości postaci kobiet z nadrukowanymi na nich prawdziwymi historiami ofiar przemocy domowej. Kampania ma pomóc w przełamaniu tabu dotyczącego przemocy psychicznej, fizycznej, seksualnej i ekonomicznej w polskich rodzinach. Obejmuje kilkanaście największych miast w całym kraju.

W inauguracji wzięła udział Joanna Nikorowicz z Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. - Przemoc domowa to naprawdę duży problem społeczny. Dotyczy około 150 tys. kobiet w Polsce. Ta kampania ma uświadomić zarówno kobietom jak i mężczyznom, że przemoc to przestępstwo - mówiła Joanna Nikorowicz. Podziękowała również urzędowi wojewódzkiemu za promocję i wsparcie akcji oraz własne inicjatywy prospołeczne. - W Kielcach jest fantastyczne społeczeństwo obywatelskie. W przygotowanie tej akcji bardzo aktywnie włączył się Świętokrzyski Urząd Wojewódzki oraz Ośrodek Antydyskryminacyjny, który powstał w ubiegłym roku jako pierwszy tego typu ośrodek w Polsce. To bardzo dobry przykład dla innych urzędów wojewódzkich i zachęta dla nich do większej otwartości na potrzeby społeczne - dodała.

Podczas akcji rozdawane były również ulotki z adresami instytucji udzielających fachowej pomocy oraz porad prawnych. Wystawa w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim potrwa do 4 sierpnia. Następnie zostanie przeniesiona do kieleckiej Galerii „Echo".