INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:15 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE NR 56 - Intensywne opady deszczu Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Kolejni konsultanci z nominacjami - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
19.05.2020

Kolejni konsultanci z nominacjami

Troje specjalistów otrzymało od wojewody Zbigniewa Koniusza akty powołania na konsultantów wojewódzkich w dziedzinie ochrony zdrowia.

Konsultantem do spraw endokrynologii została dr n. med. Agnieszka Walczyk (pracująca w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach), zaś nominację na konsultanta do spraw  ortodoncji otrzymała lek. dent. Elżbieta Chichłowska-Bieniek, kierownik Specjalistycznego Gabinetu Ortodontycznego w Kielcach. Lek. med. Grzegorz Gwóźdź, zatrudniony w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, został konsultantem wojewódzkim do spraw nefrologii.

Specjaliści zostali powołani na pięcioletnią kadencję. Konsultanci wojewódzcy są istotnym elementem nadzoru, celem ich działań jest poprawa jakości oraz osiągnięcie ujednoliconych standardów w opiece medycznej. Powołuje ich wojewoda w porozumieniu z ministrem zdrowia.