INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:63 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 95 - Silny deszcz z burzami Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

O bezpieczeństwie sportowych imprez - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
01.06.2020

O bezpieczeństwie sportowych imprez

Pod przewodnictwem wojewody Zbigniewa Koniusza odbyło się posiedzenie wojewódzkiego zespołu do spraw bezpieczeństwa imprez masowych.

W związku ze znoszeniem kolejnych ograniczeń spowodowanych pandemią – m.in. wznowienia od 29 maja rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy oraz planowanego, od 19 czerwca, częściowego otwarcia stadionów dla kibiców - podczas spotkania w urzędzie wojewódzkim rozmawiano o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas sportowych imprez.

Przedstawiono m.in. informację o podejmowanych działaniach przez Koronę S.A. dotyczących  zapewnienia porządku i bezpieczeństwa podczas meczów piłki nożnej oraz określenia specjalnych stref na stadionie Suzuki Arena przy ul. Ściegiennego w Kielcach, a także informację o planowanych procedurach dopuszczenia do uczestnictwa kibiców w meczach piłkarskich. Analizowano również sposoby zabezpieczenia rozgrywek piłki nożnej przez Policję.

Jak czytamy na rządowej stronie www.gov.pl, od 19 czerwca kibice będą mogli zająć do 25 procent miejsc na stadionach piłkarskich. Fani futbolu będą usadzeni w odpowiedni sposób, tak żeby nie dochodziło do grupowania się. Stosowane będą odpowiednie zasady dotyczące dezynfekcji, zakupu biletów oraz  dochodzenia kibiców do stadionu. Kluby piłkarskiej ekstraklasy mogą, w ścisłym reżimie sanitarnym, wracać w pierwszej kolejności do treningów, a następnie do rywalizacji sportowej. Opracowany harmonogram jest na bieżąco modyfikowany w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju oraz zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.