Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Nagroda „Czyste Serce” - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
31.07.2020

Nagroda „Czyste Serce”

Do końca sierpnia można składać wnioski o przyznanie tegorocznej nagrody Wojewody Świętokrzyskiego „Czyste Serce”. O celach przedsięwzięcia poinformował wojewoda Zbigniew Koniusz.

Nagroda przyznawana jest co roku osobom i instytucjom za bezinteresowną działalność na rzecz mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Jest ona hołdem dla Marka Kotańskiego, psychologa i terapeuty, twórcy m.in. „Monaru” oraz „Ruchu Czystych Serc”. Po raz pierwszy została wręczona w 2003 r.

Nagroda wojewody ma charakter honorowy. W tym roku zostanie przyznana w pięciu kategoriach: „Instytucja”, „Organizacja pozarządowa”, „Wydarzenie/Akcja”, „Osoba fizyczna” oraz „Innowacje społeczne”. Wnioski można składać do 31 sierpnia 2020 r. - Przyznając tę nagrodę staramy się promować osoby nietuzinkowe, z otwartym sercem i umysłem, które potrafią dostrzegać problemy osób w swoim bezpośrednim otoczeniu i dotrzeć do nich z pomocą. To bardzo ważna inicjatywa. Zachęcam do składania wniosków. Być może okaże się, że mamy wśród nas kolejnych „aniołów dobroci” - osoby, które bezinteresownie pochylają się nad trudną sytuacją potrzebujących w rożnych dziedzinach, z których my często nie zdajemy sobie sprawy – mówił wojewoda.

Przy ocenie uwzględnia się przede wszystkim zaangażowanie w propagowanie idei wzorców osobowych młodego człowieka, oryginalność i czytelność metody upowszechniania wzorców osobowościowych jako skutecznego narzędzia profilaktyki, a także dotychczasowe osiągnięcia i skuteczność w zakresie aktywizacji dzieci i młodzieży, działalność dobroczynną oraz działania mające na celu polepszenie jakości życia osób, społeczności, firm, środowisk czy grup społecznych. Uprawnionymi do złożenia wniosku są: osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje, które zamieszkują lub mają swą siedzibę na terenie województwa świętokrzyskiego.
 

Czyste Serce 2020 - regulamin nagrody

Czyste Serce 2020 - formularz wniosku

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku