Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Lodołamacze 2020 przyznane - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.09.2020

Lodołamacze 2020 przyznane

W Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach konkursu „Lodołamacze 2020”. W wydarzeniu wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz oraz wicewojewoda Rafał Nowak.

Lodołamacze to Konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Celem konkursu jest wyłonienie i nagradzanie osób prywatnych i pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego  i zawodowego, a także podkreślenie tematyki zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Nagrody wręczono w kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek, Instytucja, Rehabilitacja Społeczno – Zawodowa, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez Barier. Ponadto kapituła Konkursu przyznała tytuły honorowe Super Lodołamacz 2020 oraz Lodołamacz Specjalny 2020.

Gala etapu regionalnego po raz pierwszy odbyła się w Kielcach. Laureaci etapu regionalnego województw lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, którzy dziś otrzymali nagrody i wyróżnienia wezmą udział w Gali Finałowej XV edycji Konkursu Lodołamacze, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Życzymy siły i odwagi do dalszego kruszenia lodów obojętności.