OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 134 - Gęsta mgła Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Dla nauczycieli - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
14.10.2020

Dla nauczycieli

Z okazji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz złożył nauczycielom życzenia.

W tym roku przypada nam ten dzień świętować w szczególny sposób. Co roku w tym czasie odbywały się uroczyste akademie i apele, podczas których młodzież dziękowała nauczycielom za pracę i trud.

Dziś symbolicznie, przed pomnikiem Stefana Żeromskiego, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, który tak nierozerwalnie kojarzy się z ziemią świętokrzyską, a którego 156. rocznica urodzin przypada właśnie 14 października, wojewoda złożył kwiaty jako symbol pamięci i uznania dla wszystkich nauczycieli.

„Dziś z tego szczególnego miejsca pragnę złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za to, że uczycie młode pokolenie poznawać świat. Za to, że pokazujecie im swoje pasje i dzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Za to, że dostrzegacie indywidualne talenty oraz mocne strony uczniów, dla których bardzo często jesteście autorytetem i drogowskazem.

Życzę wszystkim nauczycielom wytrwałości oraz niesłabnącej energii. Aby uczenie, które jest niekończącą się podróżą, przynosiło Wam radość i utwierdzało w przekonaniu, że wiedza, którą przekazujecie, jest najcenniejszym i najtrwalszym fundamentem” – powiedział wojewoda.