OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 144 - Oblodzenie Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

„Byliśmy tam, gdzie nas potrzebowano” - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
17.11.2020

„Byliśmy tam, gdzie nas potrzebowano”

W otwarciu wystawy plenerowej „10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Wyjątkowa służba, nieocenione wsparcie” wzięli udział wojewoda Zbigniew Koniusz i wicewojewoda Rafał Nowak.

Ekspozycja na kieleckim rynku prezentuje formy dotychczasowej pomocy, jakiej udzielili świętokrzyscy terytorialsi mieszkańcom naszego regionu podczas pandemii koronawirusa. Tylko w operacji „Odporna wiosna”, trwającej od marca do końca czerwca tego roku, wzięło udział ponad 1000 żołnierzy brygady. Żołnierze wspierali samorządy oraz organizacje pozarządowe, opieką otoczyli seniorów, kombatantów i osoby przebywające w kwarantannie, którym dowozili posiłki, dostarczali leki i środki sanitarne. Pomagano m.in. podopiecznym domów pomocy społecznej oraz osobom przebywającym w izolatoriach.

Wojewoda gratulował organizatorom wystawy, a żołnierzom dziękował za codzienną, wytrwałą służbę. - Prawdziwych przyjaciół i prawdziwych obywateli poznajemy w trudnych czasach. Żołnierze świętokrzyskiej brygady są nieocenioną pomocą w walce z Covidem i nigdy się na nich nie zawiedliśmy. Robią wszystko, by ten trud niecodziennego czasu był jak najmniejszy – mówił Zbigniew Koniusz.

Wystawę przygotowali: Wzgórze Zamkowe, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, a współorganizatorem przedsięwzięcia jest Wojewoda Świętokrzyski.