OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 7 - Opady marznące Powiadomienie o przekroczeniu poziomu pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Podziękowanie za wsparcie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
11.01.2021

Podziękowanie za wsparcie

Wojewoda Zbigniew Koniusz spotkał się z Arkadiuszem Lućko, prezesem spółki „Turystyka”, który uruchomił w Hotelu Sill w Kielcach izolatorium dla osób z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.

Wojewoda podziękował za działania podjęte na rzecz wsparcia osób z Kielc i regionu świętokrzyskiego zarażonych Covid-19. – Obecna trudna sytuacja wymaga konsekwentnych i odpowiedzialnych  czynów. Państwa postawa to przykład skutecznego działania, a jednocześnie potwierdzenie realizacji społecznie odpowiedzialnego biznesu – podkreślił Zbigniew koniusz dziękując szefowi kieleckiej spółki za wkład w walce z pandemią.

Do izolatorium kierowane są osoby z dodatnim wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, które nie wymagają hospitalizacji, a nie mogą odbyć kwarantanny w domu, aby nie narażać na zakażenie najbliższych. Izolowani pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną i posiłki.