OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 37 - Oblodzenie Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Samorząd Pro Familia - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.02.2021

Samorząd Pro Familia

Do końca marca można przysyłać zgłoszenia do konkursu Samorząd Pro Familia 2021 organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Przedsięwzięcie służy docenianiu prorodzinnych działań prowadzonych przez władze lokalne i ma inspirować do podejmowania oddolnych inicjatyw na rzecz rodziny. Konkurs skierowany jest do tych gmin, które realizują lokalną politykę prorodzinną - np. finansują z własnego budżetu jednorazowe wypłaty z tytułu urodzenia dziecka, tzw. becikowe bądź stosują ulgi w opłatach za odbiór odpadów komunalnych dla rodzin z dziećmi lub wspierają rozwój mieszkalnictwa dla rodzin.

Zgłoszenia do konkursu Samorząd Pro Familia można nadsyłać do 31 marca 2021 roku. Formularz zgłoszeniowy uzupełnia ankieta, w której samorządy odpowiadają na pytania dotyczące m.in. nakładów budżetowych na politykę rodzinną, korzystania z rządowych programów skierowanych do rodzin, przyznawanych we własnym zakresie uprawnień czy stypendiów. Ogłoszenie wyników i wręczenie/przekazanie nagród laureatom nastąpi przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i ankieta https://www.gov.pl/rodzina/samorzad-pro-familia-2021