Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Zaszczep się w majówkę - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
30.04.2021

Zaszczep się w majówkę

W sobotę, 1 maja, rozpoczyna się akcja „Zaszczep się w majówkę”. W mobilnym punkcie przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach przez trzy dni będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. O szczegółach poinformował wojewoda Zbigniew Koniusz.

Ogólnopolska akcja „Zaszczep się w majówkę” to rządowa inicjatywa umożliwiająca przyjęcie – od 1 do 3 maja – szczepionki w mobilnych punktach do szczepień powszechnych. Zostaną one przygotowane we wszystkich 16 województwach. W Kielcach do dyspozycji będzie 2,5 tys. szczepionek.

„Zaszczep się w majówkę” to hasło, za którym kryją się konkretne plany wykonania szczepień przeciwko COVID-19. Nasza walka z pandemią przybrała nowy wymiar, próbujemy z nią czynnie walczyć. Nie poddajemy się, wręcz przeciwnie: uzyskujemy w tej walce przewagę, o czym świadczy fakt, że liczba zakażeń systematycznie spada. Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom jest umieszczenie tego właśnie mobilnego punktu szczepień, dla którego dostaniemy szczepionki dla dwóch i pół tysiąca osób – mówił wojewoda podczas konferencji prasowej.

Punkt przed urzędem wojewódzkim będzie czynny od 1 do 3 maja, w godzinach od 10.00 do 16.00. 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, a 3 maja - osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę będą mogły otrzymać szczepionkę również osoby powyżej 30. roku życia, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Aby otrzymać szczepionkę, wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie i poczekać na swoją kolej. Posiadając e-skierowanie, nie trzeba nigdzie się rejestrować. Majówkowe punkty dysponują jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Personel medyczny odpowie na pytania związane ze szczepieniem wektorowym. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione i odpowiednio przeszkolone, a przed zabiegiem pacjent przejedzie standardową kwalifikację.

W konferencji prasowej wojewody uczestniczyli: dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ Małgorzata Kiebzak oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze Youssef Sleiman, z którym wojewoda podpisał umowę dotyczącą współpracy przy organizacji kieleckiej akcji „Zaszczep się w majówkę”.

Więcej na temat szczepień na www.gov.pl/szczepimysie.