OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:214 - gwałtowne wzrosty stanów wody OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 126 - Intensywne opady deszczu Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Rocznica zamachów na WTC. Uroczystości pod pomnikiem Homo Hominii - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
11.09.2021

Rocznica zamachów na WTC. Uroczystości pod pomnikiem Homo Hominii

20. rocznicę zamachów na World Trade Center w Nowym Yorku uczciły władze województwa świętokrzyskiego oraz służby mundurowe. Uroczystości miały miejsce pod pomnikiem Homo Homini w Kielcach.

"11 września to trudny czas dla całego świata, nie tylko dla Ameryki. To próba zamachu i destabilizacji całego wolnego świata" - tak w rocznicę upamiętniającą wydarzenia mówił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
 
Jak co roku pod pomnikiem Homo Hominii zebrali się przedstawiciele władz wojewódzkich, ale także służby mundurowe m.in policja, straż pożarna czy wojsko.
Uroczystosci odbyły sie pod jednym z pierwszych pomników, które stanęły na świecie, a zostały poświęcone ofiarom i wydrzeniom z 11 września 2001 roku.

" Dobrze,że jest ten pomnik. Dzieli nas od Nowego Yorku mnóstwo kilometrów, ale tak na prawdę jesteśmy blisko z narodem amerykańskim
" - podkreślił Zbigniew Koniusz.
 
Pod pomnikiem złożono kwiaty i wieńce oraz został odegrany tradycyjny sygnał dźwiękowy, który przypomniał o dzisiejszej rocznicy.
W zamachach na bliźniacze wieże WTC zginęło ponad 3 tysiące osób.
  • _zdj 1
  • _zdj 4
  • _zdj8
  • _zdj11
  • _zdj12