Spotkanie z pedagogami
O kampanii #świętokrzyskieNIEhejtuje rozmawiał wojewoda Zbigniew Koniusz z dyrektorami szkół z naszego regionu. Akcja wojewody skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i ma zwiększyć świadomość społeczną groźnego zjawiska, jakim jest hejt.
Podczas spotkania w Wojewódzkim Domu Kultury wojewoda zachęcał pedagogów do włączenia się w kampanię oraz apelował o zwrócenie szczególnej uwagi na niebezpieczeństwo związane z szerzeniem się wśród młodych ludzi wszelkich przejawów mowy nienawiści. - Świętokrzyskie nie hejtuje, czyli - czytając między wierszami - Świętokrzyskie jest dobre, jest bezpieczne i czyste od mowy nienawiści, co chcielibyśmy z Państwa udziałem uczynić. Jesteście tak doświadczeni przez życie, z racji wykonywanego zawodu, że to my w zasadzie powinniśmy Was prosić o wskazówki, jak tę kampanię poprowadzić, aby nie straciła ona impetu. Problem hejtu niestety z każdym rokiem narasta i zabiera coraz młodsze pokolenia – powiedział Zbigniew Koniusz do zaproszonych gości.
O problemie hejtu i jego negatywnych skutkach mówili współorganizatorzy i partnerzy akcji wojewody: przedstawiciele kieleckiego Stowarzyszenia Sztuka Łączenia, świętokrzyskiej policji, kuratorium oświaty oraz eksperci – psycholog oraz terapeuta. Zaprezentowany został specjalnie przygotowany spot filmowy promujący kampanię, a pedagogom przekazano materiały informacyjne oraz „ścianki dobrego przekazu”, przy których można zrobić sobie zdjęcie i udostępnić je w internecie z hasztagiem #świętokrzyskieNIEhejtuje.
Poruszane w trakcie kampanii Wojewody Świętokrzyskiego zagadnienia dotyczą przyczyn mowy nienawiści, rozpoznawania hejtu i znajomości różnorodnych jego form. Obejmują także psychologiczne, jednostkowe i społeczne skutki hejtu, a także narzędzia i wiedzę potrzebną do skutecznej z nim walki.