Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Jubileusz 25-lecia WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
09.10.2021

Jubileusz 25-lecia WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz wziął udział w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczelnia obchodziła podwójne święto. W tym roku świętuje jubileusz 25-lecia.

Uroczystości 25-lecia założenia Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz inauguracja nowego roku akademickiego rozpoczęła msza święta w Kolegiacie św. Michała Archanioła.

Jak podkreślano, szczególnie należy oddać hołd założycielom, ale także ówczesnym władzom miasta, które przyczyniły się do powstania uczelni wyższej. W uroczystym przemówieniu Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz również zwrócił uwagę na dotychczasowe osiągnięcia uczelni i życzył kolejnych lat sukcesów.

WSBiP współpracuje z międzynarodowymi ośrodkami naukowymi, prężnie działa na polu wydawniczym, a także kulturowym. Jubileusz powstania WSBiP zbiegł się również z inauguracją roku akademickiego. Blisko 500 nowych studentów rozpoczęło naukę w tym roku. W sumie uczelnia kształci ponad 1200 studentów.
W trakcie uroczystości zostały także wręczone Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi. Otrzymały je osoby, które swoją pracą i poświęceniem przyczyniły się do powstania i rozwijania działalności WSBiP.

  • _zdj2
  • _zdj5
  • _zdj7
  • _zdj9
  • _zdj10