Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Koncert Kamila Pacholca - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
20.11.2021

Koncert Kamila Pacholca

Kamil Pacholec, finalista prestiżowego XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, zagrał w Kielcach. Współorganizatorem wydarzenia był wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz

Koncert Kamila Pacholca odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Publiczność była oczarowana występem młodego pianisty z Kielc. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, miłośnicy talentu Kamila Pacholca oraz uczniowie szkoły. W ciągu dwóch dni koncertu wysłuchało blisko 700 osób. 

W wyjątkowym wieczorze wziął również udział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. 

Kamil Pacholec urodził się 11 listopada 1998 roku w Kielcach. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, pod opieką Małgorzaty Kowalskiej. W 2017 roku kontynuował naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie profesora Wojciecha Świtały.Od 2019 roku studiuje w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swój pierwszy koncert w wieku 11 lat zagrał z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej. Jest laureatem wielu nagród krajowych oraz międzynarodowych.

  • pacholec
  • pacholec1
  • pacholec2
  • pacholec5
  • pacholec6
  • pqacholec3