OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - Burze z gradem Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Literacki konkurs - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
21.03.2022

Literacki konkurs

„Tak widzę świat, tak go czuję. Suplement - drugi front” – to hasło trzeciej odsłony konkursu literackiego organizowanego przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz redakcję Radia Kielce.

Prace można przesyłać do końca kwietnia. Do wygrania atrakcyjne nagrody: dla zwycięzcy „Złote Pióro” ufundowane przez wojewodę oraz 5 tysięcy złotych od kieleckiej redakcji, zaś dla laureatów II i III miejsca oraz dla wyróżnionych - nagrody rzeczowe.

Wojewoda Zbigniew Koniusz podkreśla, że konkurs to pomysł na odreagowanie stresu związanego zarówno z trwającą pandemią, jak i wojną na Ukrainie, zaś konkursowe prace będą swoistym dokumentem trudnych czasów, w jakich obecnie żyjemy.  

Jak zapisano w regulaminie, głównym celem konkursu jest promocja i wsparcie twórczości literackiej o tematyce związanej z trwającą pandemią koronawirusa oraz konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy. To również stworzenie jego uczestnikom możliwości dopełnienia myśli związanych z życiem codziennym w dobie zagrożenia, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, a także możliwość debiutu dla nieznanych dotąd autorów.

W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne bez ograniczeń wiekowych, zaś do literackiej rywalizacji przyjęte zostaną prace, które: będą w formie opowiadania napisanego prozą w języku polskim, będą posiadały tytuł, nie będą zawierały treści wulgarnych czy prześmiewczych oraz były dotąd niepublikowane. Ponadto utwór literacki nie może przekraczać 6000 znaków. Prace można wysyłać do końca kwietnia na adres: konkurs@kielce.uw.gov.pl. W temacie maila prosimy podać: „Konkurs - imię i nazwisko autora”.

Szczegóły w regulaminie konkursu.