Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 60 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnie dopływów Wisły) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 105 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Nidy, Czarnej (Staszowskiej), Koprzywianki i Kamiennej ) OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 96 - Burze z gradem Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Święto strażaków - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
04.05.2022

Święto strażaków

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W uroczystościach przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Kielcach wziął udział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Jak podkreślił wojewoda „bardzo się cieszę, że jestem z Wami w tak bardzo uroczystym dla Was dniu. Wasza służba wymaga mocnych patronów i mocnych ludzi do pełnienia swoich obowiązków i wy tacy jesteście. Przez ostanie lata zawsze mogłem na Was polegać, w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy. To Wy gwarantujecie, że możemy spać spokojnie, bo czuwacie”.

Podczas uroczystości wojewoda Zbigniew Koniusz wspólnie ze Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Krzysztof Ciosek, Komendantem Miejskim PSP w Kielcach st. bryg. Sławomirem Karwatem oraz kapelanem świętokrzyskich strażaków ks. Markiem Mrugałą złożyli wiązankę kwiatów przed pomnikiem Pamięci Kieleckich Strażaków.

„Wyjątkowe święto dla na nas i w tym roku będzie specjalnie obchodzone. Będziemy je celebrować 27 maja na Świętym Krzyżu. Cieszę się, że straż pożarna jest bardzo dobrze postrzegana- dla nas to forma satysfakcji. Życzę wszystkim strażakom wszelkiej pomyślności” – powiedział podczas uroczystości Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Ciosek

Do życzeń przyłączył się także Komendant Miejski PSP w Kielcach st. bryg. Sławomir Karwat „składam serdeczne życzenia dla świętokrzyskich strażaków za trud i ofiarność  każdego dnia. Życzę Wam wytrwałości i motywacji w wypełnianiu codziennych obowiązków i licznych dowodów społecznego poparcia oraz realizacji planów zawodowych i osobistych”.